Gün İçinde Uzun Süre Tok Tutan Yiyecekler

fx15-zayiflama-hapi

Gün İçinde Uzun Süre Tok Tutan Yiyecekler

Diyet yaparken veya gün içinde tok kalmanız gereken bir durum olduğunda yediğiniz yiyecekler oldukça önemlidir. Bazı besinler diğerlerinden farklı olarak sizi uzun süre tok tutar ve iştahınızı keser. Bugünkü yazımızda gün içinde uzun süre tok tutan yiyeceklerden bahsedeceğiz. İşte o yiyecekler,

Et ve Deniz Ürünleri

Et ve deniz ürünleri, içerisinde yer alan protein kaynağı sebebiyle uzun süre tok kalmanızı sağlar. Kırmızı et, balık vb. gibi yiyecekler yediğinizde gün içinde uzun bir süre bir şey yemenize gerek kalmaz. 

Badem

Yapılan araştırmalara göre, gün içinde 4-5 tane badem yemek midedeki açlık hissini almaktadır. Neredeyse her diyet listesinde badem gibi kuruyemişlerin yer alması sebebi budur. Ayrıca, bademde yer alan kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko hızlı ve sağlıklı bir şekilde zayıflamanızı sağlar. 

Çorba

Çorbanın içinde un bulunduğu için pek fazla önerlmese de özellikle doğal yapılan çorbalar uzun süre tok kalmanızı sağlamaktadır. Yemek sofralarınızda başlangıç olarak çorba tüketirseniz daha az yemek yiyeceksiniz ve böylece midenizi aşırı yemekten kurtarmış olacaksınız. 

Nane

Tek başına birçok kişinin tercihi olmasa da çayın yanına veya yemeklerin içine konduğunda nane oldukça lezzetli olmaktadır. Lezzetli olmasının yanı sıra uzun süre tok kalmanızı sağlamaktadır. Güzel kokusu sayesinde sakinleşmek açısından da büyük faydaları bulunmaktadır. 

Fasulye ve Mercimek

Bu iki besini de tükettiğinizde uzun süre başka bir şey yemek istemeyeceksiniz. Fasulye ve mercimeğin içinde yer alan protein, hem tok kalmanıza hem de bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olmaktadır. 

Avokado

Avokado, ülkemizde pek tercih edilen bir meyve olmasa da aslında oldukça lezzetlidir. Lezzetlli olmasının yanı sıra avokadonun içinde yer alan tekli doymamış yağ, potasyum, E vitamini ve folik asit daha çabuk doymanızı ve uzun süre tok kalmanızı sağlamaktadır. 

Salata

Yemeklerin yanında çokça  tercih edilen salata, tek başına tüketildiğinde uzun süre tok kalmanıza yol açar. Salatada yer alan salatalık, marul, nane gibi sebzeler yüksek oranda vitamin ve lif içerdiğinden dolayı midede tokluk hissi uyandırmaktadır. Yemek aralarında bir kase salata yemek tok kalmanızı sağlayacaktır. 

Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi, diyet yapan her kişinin tercih ettiği bir besindir. Yulaf ezmesi yendiği zaman içerisinde yer alan kepek midede genişlediği için uzun süre tok kalmanızı sağlar. Ayrıca, içerdiği protein, demir, kalsiyum, fosfor, tiamin ve riboflavin sayesinde tok kalırken kilo vermenizi kolaylaştırmaktadır. 

Tarçın

Kan şekeriniz düştüğünde tüketmeniz gereken tarçın, kan dolaşımını düzenler ve sakinleşmenizi sağlar. Bunu yaparken kan şekerini yükselttiği için açlık hissini de bastırmaktadır.

Yumurta

Kahvaltıların bir numaralı tercihi olan yumurta, protein açısından da oldukça zengindir. A, D, E ve B vitaminlerini içerdiği için yumurta yediğinizde yaklaşık 5-6 saat boyunca bir şey yemeye ihtiyacınız kalmayacaktır. 

Fx15 zayıflama hapı doğal içeriği sayesinde sizlere ekstra tokluk hissi sağlar ve gün içerisinde açlık hissetmeden enerji kaybı yaşamadan kilo vermenize yardımcı olur. İçeriğinde ki Çinko (4 mg),
C vitamini (30 mg), Üzüm Çekirdeği Eksresi (10 mg), Mikro Kristalin Selüloz (98 mg) sayesinde ihtiyacınız olan enerjiyi size doğal bir şekilde aktarır. Bu sayede hem açlık hissetmezsiniz hem de enerjinizde bir düşüş söz konusu olmaz. Şeker, tatlı ve çikolata ihtiyacınızı da sıfırlayacak fx 15, sizlere sağlıklı ve kolay bir kilo vermenin kapılarını aralıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
Yardımcı olmamı ister misini?
Merhaba :) Siparişinizi whatsapp üzerinden de verebilirsiniz..